رزرو مشاوره اختلالات یادگیری کودکان

با 45 دقیقه مشاوره علمی و کاربردی در سال‌های ابتدایی دبستان و اقدام به‌موقع می‌توانید تا 99 درصد، اختلالات یادگیری کودکانتان را درمان کنید.

 

 

مشاوره اختلالات یادگیری آنلاین کمک می‌کند تا با درمان به‌موقع اختلال یادگیری، دانش‌آموز آینده‌ای روشن داشته باشد و دچار مشکلات آموزشی و رفتاری نشود. مشاور به والدین یا معلم پیشنهاد می‌کند تا از برنامه‌های ویژه‌ای که برای این کودکان در نظر گرفته می‌شود، استفاده نمایند تا این کودکان بیشتر در مسیر استعداد خود قرار گیرند.

اختلال یادگیری چیست؟

اختلال یادگیری یک مشکل پردازش اطلاعات است که فرد را از یادگیری یک مهارت و استفاده مؤثر از آن بازمی‌دارد. اختلالات یادگیری عموماً بر افراد با هوش متوسط یا بالاتر تأثیر می‌گذارد. در نتیجه، این اختلال به‌صورت شکافی بین مهارت‌های مورد انتظار بر اساس سن و هوش و عملکرد تحصیلی ظاهر می‌شود. اختلالات رایج یادگیری بر توانایی‌های کودک در خواندن، بیان نوشتاری، ریاضی یا مهارت‌های غیرکلامی تأثیر می‌گذارد.

دانش‌آموز دارای اختلالات یادگیری در نوشتن، ممکن است مشکلات زیر را داشته باشد:

دانش‌آموز املا می‌نویسد اما مدام نقطه جا می‌اندازد، دندانه جا می‌اندازد، سرکش جا می‌اندازد، حرف جا می‌اندازد. موقع املانویسی از 4 کلمه گفته‌شده، 2 کلمه می‌نویسد. یک کلمه را به‌دلخواه خودش تغییر می‌دهد، چون نمی‌شنود، چون در نوشتن کند است. انجام مشق و تکالیف او خیلی طول می‌کشد. در املا عقب می‌ماند، دست خط بدی دارد.

مشاوره اختلالات کودکان

دانش‌آموز دارای اختلالات یادگیری در خواندن ممکن است مشکلات زیر را داشته باشد:

دانش‌آموز در خواندن سرعت مناسبی ندارد، با مکث می‌خواند، کلمات را سرسری می‌خواند، موقع خواندن کلمات را اضافه یا کم می‌کند، کلمات و جملات را درست نمی‌خواند، درک مطلب خوبی ندارد.

دانش‌آموز دارای اختلال در ریاضی ممکن است یکی از مشکلات زیر را داشته باشد:

یک دسته از اختلالات یادگیری ریاضی دانش‌آموزان، اختلال مربوط به شمارش اعداد، جدول‌ضرب و انجام عملیات مختلف ریاضی است. جدول‌ضرب یک معضل برای دانش‌آموزانی است که به مدرسه می‌روند. به‌طورکلی دانش‌آموزان در بحث اختلال یادگیری ریاضی به‌هیچ‌عنوان شبیه هم نیستند و باهم تفاوت دارند. مثلاً: دانش‌آموزانی هستند که جدول‌ضرب را یاد می‌گیرند اما در محاسبات ریاضی دچار اشکال هستند. ممکن است دانش‌آموز با اعداد مشکل داشته باشد یا در امتحان ریاضی نمره پایینی می‌گیرد.

شناسایی علائم اختلالات یادگیری دانش‌آموزان خود به کمک مشاور متخصص در این زمینه

اختلالات یادگیری می‌تواند خواندن، نوشتن یا انجام ریاضیات ساده را برای کودک دشوار کند. بسیاری از کودکان مبتلا به اختلالات یادگیری، که به آن‌ها ناتوانی‌های یادگیری نیز گفته می‌شود، مدت‌ها قبل از تشخیص در مدرسه با مشکل مواجه می‌شوند. این می‌تواند بر عزت‌نفس مثبت و انگیزه کودک تأثیر بگذارد. اگر علائم اختلال یادگیری را به کمک مشاور تشخیص دهید، راحت‌تر می‌توانید به دانش‌آموز یا فرزند خود کمک کنید.

رزرو مشاوره اختلالات یادگیری کودکان

در اختلال یادگیری، مشکلات یادگیری ناشی از نقایص هوشی نیست. اما مشکلات یادگیری در کودکان عقب‌ماندهٔ ذهنی ناشی از هوش پایین و ظرفیت یادگیری کم است.

خدمات مشاوره آنلاین در یک نگاه کلی

مشاوران: زهرا کاظمی – زهره عدالت فر- مبارکه آهنگری

نوع مشاوره: آنلاین از طریق تماس تصویری واتس اپ

گروه سنی: ویژه 7 تا 12 سال

مدت‌زمان مشاوره: 45 دقیقه

قیمت هر جلسه مشاوره: 130 هزار تومان

مخاطبان: معلم‌ها یا والدینی که فکر می‌کنند دانش‌آموز در املانویسی، خواندن و یا حل مسائل ریاضی دچار اختلالات یادگیری است.

تضمین بازگشت وجه در صورت عدم رضایت از مشاوره

مشاوره اختلالات یادگیری آنلاین چگونه انجام می‌شود؟

مشاوره اختلالات یادگیری کودکان به‌صورت تماس تصویری آنلاین از طریق واتس اپ انجام می‌شود. درمانگر یا مشاور اختلال یادگیری را بر اساس میزان هوش و آموزش پذیری کودکان درباره خواندن و نوشتن بررسی می‌نماید.

در فرایند مشاوره، ابتدا یکی از والدین یا معلمی که درخواست مشاوره داشته است، اطلاعاتی را درباره دانش‌آموز خود به مشاور می‌دهد. 45 دقیقه با دانش‌آموز مصاحبه انجام می‌شود، دقت او بررسی می‌شود، املا و روخوانی او چک می‌شود. از مادر یا معلم دانش‌آموز سؤالاتی پرسیده می‌شود که تمام اطلاعات دانش‌آموز در اختیار مشاور قرار بگیرد.

در فرایند مشاوره اختلالات یادگیری ، حافظه کودک ارزیابی می‌شود، وضعیت تحصیلی و رفتاری او ارزیابی می‌شود که مشخص شود کودک در چه مرحله‌ای از یادگیری قرار دارد. پس از ارزیابی و بررسی همه‌جانبه، مشاور می‌گوید که علت مشکلات دانش‌آموز در هر درسی به چه علت است و چه راهکارهای درمانی وجود دارد. مسیر درمان اصولی گفته می‌شود تا از این به بعد برای درمان دانش‌آموز اقدام اصولی صورت بگیرد.

مشاوره اختلال کودک

زهرا کاظمی

کارشناس آموزش ابتدایی

معلم و درمانگر اختلالات یادگیری کودکان

شنبه تا پنج شنبه

ساعت ۱۸ الی ۲۰

زهره عدالت فر

کارشناس آموزش کودکان استثنایی

درمانگر اختلال یادگیری

شنبه تا چهارشنبه

ساعت 16 الی 19:30

مبارکه آهنگری

کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

معلم و درمانگر اختلال یادگیری

شنبه تا چهارشنبه

ساعت ۱۸ الی ۲۰

چرا به مشاوره اختلالات یادگیری با یک متخصص و درمانگر نیاز است؟

در مدرسه علت مشکلات درسی و راهکارهای اختصاصی و متناسب با آن‌ها بررسی نمی‌شود، فقط می‌گویند تمرین‌های کتاب را بیشتر کار کنند. می‌گویند بیشتر تلاش کن، بیشتر دقت کن، قول تشویق و جایزه داده می‌شود، اما هیچ‌کدام از این روش‌ها اختلالات یادگیری کودک را درمان نمی‌کنند.

در فرایند مشاوره اختلالات یادگیری به صورت تخصصی، حافظه، دقت، روخوانی و املانویسی کودک بررسی می‌شود، وضعیت تحصیلی و رفتاری او ارزیابی می‌شود که مشخص شود کودک در چه مرحله‌ای از یادگیری قرار دارد. پس از ارزیابی و بررسی همه‌جانبه، مشاور می‌گوید که علت مشکلات دانش‌آموز در هر درسی به چه علت است و چه راهکارهای درمانی وجود دارد.

رزرو مشاوره اختلال یادگیری کودکان

اگر برای تشخیص و درمان اختلالات یادگیری به‌موقع اقدام نکنید، با افت تحصیلی و بی‌علاقگی دانش‌آموز خود تا دانشگاه درگیر خواهید بود

دانش‌آموزان به روش‌های متفاوت و با سرعت‌های متفاوت یاد می‌گیرند. همه دانش‌آموزان به یک‌شکل یا با سرعت یکسان رشد نمی‌کنند، اما بیشتر دانش‌آموزان با سرعت ثابتی رشد می‌کنند. دانش‌آموزانی که دچار اختلالات یادگیری هستند، باید به‌سرعت درمان شوند و جلوی رشد این اختلالات گرفته شود. مشکلات درسی بچه‌ها کم‌کم باعث بی‌علاقگی دانش‌آموز می‌شود و چون علت این بی‌علاقگی را نمی‌دانند از تکرار پایه و افت تحصیلی می‌ترسند.

دانش‌آموز در پایان کلاس سوم باید بتواند نوشته‌ها را به‌درستی بنویسد و روان و با درک مطلب بخواند. مهم است که دانش‌آموز در یادگیری نحوه نوشتن و خواندن، خیلی عقب نماند. اگر اختلال نوشتاری و خواندن فرزند شما حل نشود، در بقیه درس‌ها مثل درس ریاضی و علوم هم با مشکل مواجه می‌شود.

اگر مشکل یادگیری دانش‌آموز شما حل نشود، دچار یاس و دل‌زدگی می‌شود، دوست ندارد به مدرسه برود و کم‌کم اعتمادبه‌نفس خود را از دست می‌دهد و تبدیل به کودکی ضعیف و بدون عزت‌نفس می‌شود.

عودت کامل وجه در صورت عدم رضایت از مشاوره

مشاوران این مجموعه متعهد می‌شوند، اگر به هر علتی از مشاوره راضی نبودید کل مبلغ مشاوره را به شما برگردانند.

اگر به مشکلات کودک خود در یادگیری توجه نکنید و از کنار آن‌ها بی‌تفاوت بگذرید، ممکن است در طولانی‌مدت کودک شما دچار افسردگی شود.

پاسخ به سؤالات متداول

اختلال یادگیری چیست؟

اختلال یادگیری، یک اصطلاح کلی برای انواع مشکلات یادگیری در کودکانی است که از نظر توانایی‌های تحصیلی با وجود هوش متوسط یا حتی بالا با مشکلات اساسی روبرو هستند.

علت بروز اختلالات یادگیری چیست؟

دلایل بروز اختلال یادگیری بسیار متفاوت است، گاهی این اختلالات در اثر مشکلات ژنتیکی ایجاد می‌شود و گاهی به خاطر عدم توجه مناسب و برنامه‌ریزی خوب در مدرسه، کودک دچار آن می‌شود. گاهی هم توقعات زیاد والدین و آموزگاران و برنامه تحصیلی سنگین باعث بروز این اختلال می‌گردد.

سن مناسب برای دریافت مشاوره اختلالات یادگیری

بهترین زمان برای دریافت مشاوره اختلالات یادگیری ، گروه سنی 7 تا 12 سال یعنی پایه اول ابتدایی تا ششم ابتدایی است.

چگونه متوجه شویم که فرزند ما به مشاوره نیاز دارد؟

کودکانی که در به یادآوردن موضوعاتی که به آن‌ها گفته‌شده، هجی کردن کلمات، روخوانی، دیکته و استدلالات ریاضی ضعیف هستند احتمال وجود اختلالات یادگیری در آن‌ها بسیار بالا می‌باشد و باید هر چه زودتر از یک مشاور یا درمانگر متخصص در این زمینه راهنمایی و مشاوره گرفته شود، پیش از آن‌که برایشان مشکلاتی جدی‌تر پیش بیاید.

آیا اگر همه علائم وجود داشت، یعنی کودک ما دچار اختلالات یادگیری است؟

خیر – نیازی نیست تمامی مواردی که گفته شد را فرد داشته باشد، وجود چند ویژگی مهم برای احتمال وجود چنین اختلالی کافی است.

به کمک مشاوره، دید شما در مورد مشکلات درسی دانش‌آموزان تغییر می‌کند، در مشاوره حقایقی را به شما می‌گوییم که هیچ‌وقت در مدرسه به شما نمی‌گویند.

برای رزرو وقت مشاوره همین‌الان فرم زیر را پر کن تا با شما تماس بگیریم