خواندن اعداد برای کودک شما سخت هست؟ مطمئناً این موضوع به شما هم استرس وارد کرده است که چرا او با توجه به توانایی‌های بالایی که دارد، نمی‌تواند اعداد را به‌درستی بخواند و فراموش می‌کند.

یک موضوع بسیار مهم دیگر در مورد تفاوت بین دیرآموز و اختلالات یادگیری هست.

یعنی برخی از دانش آموزان برای یادگیری نیاز به زمان بیشتری دارند. اما برخی از آنها حتی با سپری شدن زمان زیاد ، باز هم این مشکل را خواهند داشت.

مشاوره عدد و شمارش و دلیل درست نخواندن اعداد ریاضی

مشکل کجاست؟ چرا نمی‌تواند عدد و شمارش ریاضی را درست بخواند؟

با توجه به اینکه عدد و شمارش برای خیلی از دانش آموزان راحت است. اما دانش‌آموزانی هستند که در شمارش و خواندن اعداد مشکل دارند.

ریشه این مشکلات مرتبط به مغز کودک هست. خیلی از والدین معتقد هستند که این موضوع مربوط به ژن آنها هست.

باید بگوییم که این یک طرز فکر اشتباه هست و تا الان هیچ منبعی برای این اختلال یادگیری معرفی نشده است.

به صورت میانگین حدود 8% کودکانی که در ابتدایی هستند دچار اختلالات ریاضی هستند. که به خوبی درک نشده است و والدین اهمیت زیادی به آن نداده‌اند.

برای بررسی اینکه آیا کودک شما دچار این مشکل هست و چقدر حاد هست می‌توانید به او بگویید که چند بار انگشتان دست خود را بشمارد.

اگر در هنگام شمردن انگشتان مقداری کند عمل می‌کند و یا بعد از یک‌بار شمارش دچار فراموشی می‌شود، به‌احتمال فراوان او دچار این اختلال شمارش اعداد هست.

برخی از والدین احساس می‌کنند که کودک آنها دچار حافظه دیداری ضعیف هست. اما این موضوع تا زمانی که با کارشناس کودکان و دانش آموزان مطرح نشود، اشتباه خواهد بود.

ممکن است برخی والدین مشکل را در مورد بینایی یا شنوایی کودک بدانند. آنها به پزشک وی مراجعه می‌کنند تا مشکل را بررسی کنند.

و زمانی که متوجه می‌شوند که هیچ مشکل بینایی و یا حساسیت شنیداری در کودک آنها وجود ندارد، دچار استرس شده و احساس می‌کنند که کودک آنها دارای ضریب هوشی متوسط یا پایینی هست.

مشاوره عدد و شمارش و عوامل بروز اختلالات شمارش اعداد

عوامل بروز اختلالات شمارش اعداد

عدد و شمارش پایه و اساس ریاضی هست. اگر کودک نتواند این مفهوم را به خوبی درک کند مطمئناً در درک دیگر مسائل ریاضی و حتی در دیگر دروس که تا حدی با اعداد سروکار دارند، به شدت دچار مشکل می‌شود.

رشد شناختی

اکثر دانش‌آموزانی که ضعف در رشد شناختی دارند در مواردی مانند: درک مسائل ریاضی – درک مفهوم اعداد – شمارش اعداد مشکل دارند.

ضعف در حافظه

اکثر کودکان نمی‌توانند اعداد و مفهوم آنها را به خاطر بیاورند و اگر چند بار پشت سرهم اعداد را بشمارند، بعد از مدت کوتاهی دوباره این ضعف به سراغ آنها خواهد آمد.

مهم‌ترین مشکلاتی که او خواهد داشت:

  • مشکل در مهارت‌های محاسباتی پایه
  • مشکل در تسلط به ریاضیات
  • مشکل در محاسبات ریاضی
  • و اختلال در استدلال دروس ریاضی

مشاوران و کارشناسان این حوزه می‌توانند با بررسی این موارد اختلالات دانش‌آموز را بررسی کنند.

رفع اختلال با مشاوره عدد و شمارش

با توجه به مبحث گسترده درس ریاضی در دوران ابتدایی برای کودکان، انجام مشاوره عدد و شمارش باید به‌صورت قسمت‌بندی شده انجام شود.

در این صفحه در مورد خدمات و مشاوره عدد و شمارش ریاضی صحبت خواهیم کرد.

زیرا این قسمت سنگ بنای بخش‌های بعدی ریاضی ازجمله جمع و تفریق و ضرب و تقسیم هست.

کودکان زیادی هستند که در بخش خواندن اعداد و شمارش صحیح اعداد دچار مشکلاتی هستند.

دانش‌آموزانی که در این کار مشکل دارند، اصولاً نسبت به دیگر دوستان خود احساس ضعف و ناتوانی دارند.

این موضوع باعث ایجاد استرس و نگرانی بیش‌ازحد در او می‌شود.

به‌طوری که حتی در سنین بالاتر هم به خاطر ترس از این نوع مشکلات و مشکلات دیگر سعی می‌کنند از اجتماع فاصله بگیرند.

گرچه اختلالات یادگیری با ضریب هوش کودک یا دانش‌آموز ارتباط چندانی ندارد. کودکان زیادی هستند که از ضریب هوشی بالایی برخوردارند.

اما به دلیل اختلالات یادگیری ازجمله عدد و شمارش، سعی می‌کنند از قرار گرفتن در فضایی که مربوط به شمارش و ریاضی هست فاصله بگیرند.

زیرا ممکن است ضعف آنها در این زمینه باعث تمسخر از طرف دیگر دوستان آنها شود.

این موضوع برای والدین و حتی معلمینی که این دانش آموزان را دارند بسیار مهم هست.

آنها دوست دارند تا هرچه سریع‌تر دانش‌آموز از این نوع استرس و نگرانی رها شود و بتواند با شادی و نشاط بیشتری به درس خواندن خود ادامه دهد.

در ادامه به شما کاملاً توضیح خواهیم داد که چگونه بتوانید این مشکلات را برای همیشه حل کنید و به نتایج دلخواه خود برسید.

راه‌حل مشکل اختلالات یادگیری عدد و شمارش چیست؟

مشاوره عدد و شمارش؛ راه‌حل مشکلات شمردن اعداد ریاضی

در مرکز اختلالات یادگیری قاصدک دانش برای رفع این مشکلات دانش آموزان از جمله مشکلات عدد و شمارش آنها، مشاوره‌های زیادی در این مورد انجام‌گرفته است و کاربرگ های زیادی به دانش آموزان داده‌شده است.

با کمک این کاربرگهای تخصصی آنها توانستند تمامی مشکلات عدد و شمارش آنها و حتی مشکلات دیگر درش ریاضی را حل کنند.

در دوره‌ای 3 ساعته که در اپلیکیشن (قابل‌مشاهده به‌صورت آفلاین در اپلیکیشن قاصدک دانش) وجود دارد شما می‌توانید ویدیوها را مشاهده کنید.

در این ویدیوها شما می‌توانید انواع مشکلات دانش آموزان در مورد عدد و شمارش و همچنین راه حل‌هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد را مشاهده کنید.

همچنین میزان رضایت والدین از این دوره بسیار زیاد بوده است.

راهکارهایی که در این آموزش ویدیویی در مورد عدد و شمارش و دیگر موارد تمرینی گفته‌شده است به 2 صورت بازی‌های یادگیری مبتنی بر ریاضیات و برنامه‌های آموزشی طراحی‌شده برای این اختلال هست.

که دانش آموزان به‌راحتی می‌توانند آنها را فرا بگیرند.

بعد از دیدن آموزشات والدین و معلمان می‌توانند خودشان با دانش‌آموز تمرینات را انجام دهند. و در رفع مشکلات ریاضی در کنار آنها باشند تا دانش‌آموز آنها دیگر اختلالات ریاضی را کاملاً فراموش کند.

این مشاوره و پکیج برای دانش آموزان مقطع ابتدایی هست و هر کودکی که دچار اختلالات ریاضی و مخصوصاً عدد و شمارش هست، به‌راحتی با انجام تمرینات بازی و ویدیوهای آموزشی 3 ساعته در زمان کوتاهی این مشکلات رفع خواهد شد.

مهم‌ترین کمکی که والدین می‌توانند به کودکانشان بکنند، آنها را به سخت‌کوشی و تلاش تشویق کنند. همچنین به آنها بیاموزید که هیچ‌گونه نگرانی و استرس در مورد این موضوعات نداشته باشند.

با آنها صحبت کنید و در حل مسائل با توجه به برنامه‌های مشاور و کارشناس ما به آنها کمک کنید.